(ВИДЕО) Охрид: Премиерот Ковачевски остана без тон среде прес-конференција

Технички проблеми на конференцијата за продолжување на дијалогот меѓу Белград и Приштина која ја организира македонската влада под покровителство на Европската Унија во Охрид.

Обраќањето на премиерот Димитар Ковачевски доцнеше поради проблеми со тонот.

18.03.2023 - 11:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега