(ВИДЕО) Последни подготовки за вечер: Ахмети го „штима“ гласот заедно со пејачот Шаќири

Првиот заменик премиер Артан Груби, на социјалната мрежа Фејсбук штотуку објави видео на кое заеднички пејат лидерот на ДУИ, Али Ахмети и пејачот Илир Шаќири, видно расположени.

Во описот Груби напиша, заедно за ЕУ. 

Првиот вицепремиер Артан Груби на својот фејсбук профил го најави присуството на Ахмети на митингот на ДУИ закажан за денеска во Чаир.

20.03.2023 - 14:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега