ВИДЕО: Тензија во Косово - мажите излегоа на улиците, жените и децата се евакуираат

На северот од Косово повторно е тензично, пренесуваат српските медиуми. Неколку стотина вооружани специјалци од косовската полиција потпомогнати од оклопни возила влегле во Северна Митровица и го блокирале целиот град.

Медиумите соопштуваат дека се специјалците фрлиле две шок бомби додека граѓаните од овој дел на градот почнале да се собираат масовно на улиците, напнато е но засга без инциденти. Сите кафетерии се затворени, а жените и децата се повлеклуваат од улиците, пренесува Косово-онлајн.

 

08.12.2022 - 22:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега