(ВИДЕО) Водено торнадо на плажа на Халкидики

 

Водена „пијавица“ или водено торнадо е снимено во Грција за време на невреме.

„На плажата Ксенија, на Касандра, сместена во заливот, на околу четири километри од едно од омилените летувалишта на Србите и Македонците – Пефкохори. Блиску е и до местото Паљури“ пишува на објавата на социјалните мрежи.

Застрашувачка глетка ги вознемирила туристите, огромно торнадо кое се формирало одеднаш, недалеку од брегот.

На социјалните мрежи можеше да се прочита коментар: „Чест и познат временски феномен. Тоа се случува речиси секоја година. малиот сега е поголем по големина. Опасност за чадори. Нема врска со еколошка хистерија“.

Видеото може да се погледне ТУКА.

14.08.2022 - 18:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега