Во кој град во Македонија денеска беше измерена највисоката температура?

Територијата на Македонија и понатаму се наоѓа под влијание на многу топла воздушна

Денеска најтопло беше во Демир Капија каде се измерени дури 41 степени. Најсвежо било на Попова Шапка каде се измерени само 22 степени.

„29 степени во Маврови Анови, 30 во Крушево, 31 во Лазарополе, 33 во Крива Паланка, Охрид, Берово, 34 степени во Тетово, Претор, Прилеп, 36 степени во Битола, 37 во Скопје-Зајчев Рид, 39 во Штип, Виница, Гевгелија, Кавадарци и 40 степени во Струмица и Велес“, соопшти УХМР.

10.07.2024 - 20:36

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега