Земјотрес го стресе Скопје

Земјотрес беше почувствуван во главниот град пред неколку минути.

Се уште нема детални информации, но земјотресот иако со слаб интензитет го почувствуваа граѓаните кои ѓивеат во повисоки згради.

Додека излезат официјалните информации, во моментов единствен земјотрес во соседството беше почувствуван пред неколку минути во Грција поточно во пределот Лариса.

Земјотресот бил со магнитуда од 5,9 степени според Рихтерова скала, на длабочина од 2,5 километри.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.03.2021 - 11:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега