Земјотрес од 6 степени по Рихтер ја погоди Индонезија

Земјотрес со јачина од 6 степени според Рихтеровата скала ја погоди Индонезија, јавува EMSC.

Според извештаите, епицентарот бил во областа Кепулалуа Талауд, на длабочина од 75 километри.

Засега нема извештаи за евентуални штети или жртви.

12.06.2024 - 19:46

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега