Жена нападната среде бел ден во сопствениот дом во Кичево

Седумдесет и две годишната Р.С. од Кичево, вчера околу 16 часот физички била нападната од две непознати лица во сопствениот дом.

-При овој напад на жената и биле одземени златни обетки и ланчиња, а ОВР Кичево презема мерки за рачистување на случајот, информира Стефан Димоски од СВР Охрид.

Кражбите во овој град во последно време станаа редовна појава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.03.2021 - 16:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега