Делови од неколку општини утре без струја

Без електрична енергија утре ќе останат:
– во периодот од 08.00 до 14.00 часот, дел од корисниците од улиците Мишевска и Бранко Заревски, како и дел од корисниците од ул. Китка лоцирани до раскрсницата со ул. Ратко Митровиќ. ( општина Кисела Вода )
– во периодот од 08.00 до 15.00 часот, корисниците од ул. Македонија како и објектите на Вардар Технометал, хотел Турист, ЈПДП, ВМРО и објектите во нивна околина. ( општина Центар )
– во периодот од 08.30 до 13.00 часот, корисниците од ул. Јоаким Крчовски лоцирани кон Косовската Амбасада, како и корисниците од ул. Самоилова лоцирани на потегот од Косовската до Турската Амбасада. ( општина Центар )
– во периодот од 09.00 до 10.30 часот, дел од корисниците од ул. Никола Петров. ( општина Чаир )
– во периодот од 09.00 до 11.00 часот, корисниците од ул. Девол. ( општина Карпош )
– во периодот од 09.00 до 12.00 часот, дел од корисниците од улиците 9008 и Илија Ристовски. ( општина Аеродром )
– во периодот од 10.30 до 15.00 часот, дел од корисниците од село Бродец. ( општина Чучер Сандево )

12.06.2024 - 08:56

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега