(ФОТО) Груби: Со Османи одиме не кон Русија, туку кон Европа

Вицепремиерот Артан Груби на својот Фејсбук профил објави фотографија со министерот за надворешни работи и кандидат за претседател од ДУИ, Бујар Османи.

Тој вели дека Бујар се докажал на локална и меѓународна сцена и учествувал во битката против Русија, како и бил дел од тимот за промена на Уставот, влез во НАТО и почеток на преговори за членство во Европската Унија.

„Со Бујар го започнуваме најважниот референдум на времето и следната битка да ја добиеме вашата доверба за избор на претседател во Собранието со мнозинство од две третини од гласовите и со Бадентер да ја реализираме нашата визија за консензуален претседател. НЕ КОН РУСИЈА, ТУКУ КОН ЕВРОПА“, додаде Груби.

22.02.2024 - 18:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега