Изгубија од Јапонија и добија „полесен“ противник – Мароканците им ги чекираа картите за Мадрид

Мароко е во четвртфиналето по пенал-рулетот против Шпанија. Откако за 120 минути ниту еден фудбалер не успеа да ја затресе мрежата, пеналите го решија победникот на натпреварот.

Конечни 3:0, и по три удари Шпанците не успеаја да дадат гол. За Мароко стрелаа Сабири, Зијеш и Хаким, а Бенон не успеа да ја затресе мрежата.

Инаку, Шпанија го загуби последниот натпревар од групната фаза против Јапонија. Јапонците беа пријатно изненадување, но тоа што остави сомнеж за шпекулации е дека со пораз од „самураите“ Шпанија условно доби полесен противник, па наместо против Хрватска играше против Мароко.

 

06.12.2022 - 18:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега