По контакт со заразен српскиот патријарх Порфириј во изолација

Српскиот патријарх Порфириј ќе биде во изолација во наредните денови.

Мерката е превентивна а следи по консултација со лекари, соопштија денеска од неговиот Кабинет.

Патријархот, претходните денови бил во контакт со свештеник за кој подоцна се покажало дека има лесна и асимптоматска форма на Ковид-19, ова е објавено на веб-страницата на Српската православна црква.

Макфакс

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.03.2021 - 13:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега