Пронајдена граната во Отља

Во СВР Куманово, Ш.Б.(55) од село Отља, општина Липково, вчера пријавил дека во населба Бедиње во Куманово, при извршување работни задачи со работна машина на пат, пронашол граната.

Пиротехничар од Дирекцијата заштита и спасување, како што соопштија денеска од МВР, ја подигнал гранатата и констатирал дека се работи за корозирана минофрлачка граната калибар 120 мм.

Увид извршила екипа од СВР Куманово.

23.02.2024 - 12:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега