Ристовски се расплака пред камерата: Емотивна најава за македонските херои (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски се расплака пред камерата објаснувајќи ги своите чувства по последниот свиреж на натпреварот против Грузија од Лигата на нации кој ја одведе Македонија на ЕП 2020.

-Право истрчав кај Горан. Таа прегратка со него ја споделив прв и потоа славјето продолжи. Дали да плачеш? Дали да се радуваш? Јас сум тука од првиот ден со селекторот Игор Ангеловски. Тука го имам допрено и дното и стигнав до Европско, низ солзи раскажа Ристовски.

 

13.06.2021 - 12:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега