Таткото на Матеј: Тешко ми е, но морам да се соочам со вистината

 

Во изјава за српскиот медиум „Телеграф“, таткото на исчезнатиот Матеј Периш, Ненад Периш потврди дека српската полиција го известила дека е пронајдено тело на млад човек во Дунав, чија гардероба одговара на онаа која ја носел 27-годишниот сплиќанец во ноќта кога исчезна, меѓу 30 и 31 декември минатата година.

„Треба да се спореди и ДНК, но, според облеката, пронајденото тело одговара на описот на Матеј. Ете, тоа можам да ви кажам, немам ништо друго засега. Многу ми е тешко и очекувавме некоја посреќна информација, но секоја вистина е вистина и мораме да се соочиме со неа, јас и моето семејство. Тоа е така, ништо повеќе не можам да кажам. Многу ми е тешко. Ќе дојдам во Белград“, изјавил Ненад Периш за „Телеграф“.

Како потсетување, утрово околу 9.30 часот е пронајдено тело на млад човек во Дунав, во близина на Ада Хуја. Според српските медиуми, гардеробата со која е пронајдено телото одговара на онаа којашто ја носел сплиќанецот Матеј Периш кога исчезна.

18.05.2022 - 13:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега