Трагедија во рингот: Првиот удар беше кобен- на боксерот му немало спас (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Аматерскиот кик-боксер од Еквадор Жоел Кахуаски почина во рингот!

Голема трагедија го потресе боксерскиот свет! Младиот боксер Жоел Кахуаски (25) се сруши во рингот по првиот удар од противникот, а потоа почина.

Весникот „Ел Нотр“ тврди дека немало лекари за време на борбите на турнирот, но Кахуаски бил веднаш пренесен во болница.

Според тамошните медиуми, Кахуаски имал крварење во мозокот предизвикано од страшен удар и немало спас.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.04.2021 - 09:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега