Акциите на „Тесла“ паднаа за шест отсто откако Илон Маск се соблекол пред стјуардеса

„Бизнис инсајдер“ објави статија во која тврди дека Илон Маск во 2018 година платил 250.000 долари поради се*суално вознемирување.

Една стјуардеса го тужела Маск во 2016 година бидејќи се соблекол пред неа и ја покажал неговата интима, а поради ова акциите на „Тесла“ паднаа за дури шест отсто.

Анонимна личност, која е пријателка на стјуардесата, откри дека Маск имал приватен договор со неа за да не се крева повеќе „прашина“ за целиот случај.

„Предизвик за таа што лаже по медиумите, нека каже кој дел го видела од мене, дали има некоја тетоважа, лузна и слично. Таа не може да ви даде одговор, затоа што никогаш не се случило тоа“, вели Маск.

20.05.2022 - 22:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега