Кумановец одбил да послуша наредба на полициска службеничка, па ја нападнал и избегал

 

Во СВР Куманово вчера било пријавено дека на крстосница од ул. „Доне Божинов“ и бул. „Октомвриска Револуција“ во Куманово, 34-годишниот Д.Т. од Куманово одбил да послуша наредба на полициска службеничка која извршувала редовни работни задачи во врска со претходно случена сообраќајна незгода и физички ја нападнал по што го напуштил местото на настанот, информира МВР. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.07.2020 - 15:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега