ВИДЕО: Мачката Кес ја даде прогнозата за денешниот меч на Македонија

Мачката Кес која стана хит на почетокот на ова Европско првество со своите прогнози на натпреварите на континенталното првенство, „типуваше“ и во пресрет на денешниот дуел меѓу Австрија и Македонија.

Кес тргна кон чинивчето со знамето на Македонија, па да се надеваме дека оваа нејзина прогноза ќе се оствари. Вчера Кес „погоди“ дека Белгија ќе ја победи Русија, а „прогнозираше“ дека дуелите меѓу Данска и Финска, односно Велс – Швајцарија ќе завршат нерешено.

13.06.2021 - 13:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега